Sākas aptauja par ceļojumiem uz Latviju

Latvijas Universitāte sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru no 7. decembra līdz 7. janvārim īsteno aptauju ar mērķi apzināt ārzemēs dzīvojošo Latvijas esošo un bijušo valstspiederīgo un viņu pēcteču paradumus, ceļojot uz Latviju, kā arī noskaidrot tūrisma pakalpojumu izmatošanas tendences Latvijā pirms Covid-19 radītajiem ceļošanas ierobežojumiem un šobrīd pandēmijas laikā.

Lai arī Covid-19 ir apturējis ceļošanu un ierobežojumi šajā laikā, kad tuvojas Ziemassvētki, daudziem liks palikt mājās, LU pētnieki aicina piedalīties aptaujā un atsaukt atmiņā braucienus uz Latviju, kā arī mazliet pasapņot par ceļojumiem nākotnē.

Aptaujā tiek aicināti piedalīties Latvijas bijušie un esošie valstspiederīgie un viņu pēcteči, kuri:

  • ir sasnieguši 18 gadu vecumu;
  • dzīvo ārpus Latvijas ilgāk par vienu gadu (vai ir dzimuši ārpus Latvijas)
  • pēdējo trīs gadu laikā ir bijuši Latvijā.

Paldies visiem, kuri piedalījās aptaujā!

Pētījuma gaitā tiks meklētas atbildes uz tādiem jautājumiem kā: cik bieži ārzemēs dzīvojošie tautieši ierodas Latvijā, kādi ir šo braucienu mērķi, kādas vietas tiek apmeklētas, un kādi tūrisma pakalpojumi tiek izmantoti, kuri informācijas avoti visbiežāk tiek izmantoti informācijas iegūšanai, cik apmierināti ir mūsu tautieši ar ceļojuma pieredzējumu un citiem.

Aptaujas rezultāti valsts, reģionālajām un pašvaldību tūrisma organizācijām un uzņēmējiem ļaus labāk izprast ārzemēs dzīvojošo tautiešu ceļošanas nolūkus un vajadzības, palīdzēs pilnveidot un popularizēt Latvijas tūrisma piedāvājumu, sniegs iespēju novērtēt šī ceļotāju segmenta devumu un nozīmi pakalpojumu eksportā.

Ar pētījuma rezultātiem LIAA un LU pētnieki iepazīstinās 2021. gada 2. ceturksnī.

Uz priekšu
Atpakaļ