Kā daudzveidīgā migrācija ietekmē labklājību un integrāciju?

Jauns Latvijas Universitātes zinātnisks projekts pievēršas (re)migrantu labklājības, veselības un integrācijas aspektu padziļinātai izpētei. Īpaša uzmanība tiks pievērsta migrācijas formu daudzveidībai, kas raksturīga mūsdienām — tā saucāmai plūstošai, jeb likvīdai migrācijai.

Projekts turpina 2014. gadā iesākto migrācijas procesu izpēti. Ar katru nākamo posmu pētnieki pievēršas kārtējā laika posmā aktuālakiem jautājumiem.

Šoreiz pētnieku grupa izvirza uzmanības centrā (re)migrantu labklājības, veselības un integrācijas problematiku. Īpaša uzmanība tiks pievērsta migrācijas formu daudzveidībai, kas raksturīga mūsdienām — tā saucāmai plūstošai migrācijai.

Ja piecus gadus atpakaļ migrācija lielākoties tika skatīta kā vienvirziena process, tad šodien skaidri redzam, ka tās formas un veidi kļūst arvien daudzveidīgāki. Līdz ar to rodas jautājums: vai iepriekš izmantotie jēdzieni, kurus izmantoja zinātnieki un politikas veidotāji, pietiekami pilnvērtīgi atspoguļo mainīgo realitāti?

Visu projekta īstenošanas laiku un arī pēc tam mēs dalīsimies ar analīzes rezultātiem un padomiem šajā vietnē. Vairāk nekā piecu gadu laikā tā ir izveidojusies par migrācijas pētījumus apkopojošu resursu, kas sniedzas pāri atsevišķu projektu rāmjiem. Ceram, ka ikvienam interesentam šeit atradīsies jauna un noderīga informācija!

Uz priekšu
Atpakaļ