Attēls: Toms Grīnbergs, LU

Notiks diskusija «Latvijas emigrantu kopienas jaunajā simtgadē»

Notiks diskusija «Latvijas emigrantu kopienas jaunajā simtgadē»

Latvijas Universitātes migrācijas pētnieki organizē publisko diskusiju, kuras mērķis ir neformālā gaisotnē apmainīties domām un ierosmēm par diasporas lomu un attiecībām ar Latviju jaunajā valsts simtgadē. Diskusijas ietvaros runāsim par to, ko mums nozīmē diaspora un diasporai – Latvija, kā mainījusies ārvalstīs dzīvojošo latviešu loma un attiecības ar Latviju, un kādas iespējas paveras sadarbībai ar diasporu nākotnē.

Kad? — 27.06.2019. no plkst. 18:00 līdz plkst. 20:00

Kur?LU Botāniskajā dārzā , Kandavas ielā 2

Uzmanību: telpa mainīta uz Palmu māju, konferenču zāli 2. stāvā

Pēdējos gados notikušas ievērojamas pārmaiņas Latvijas attiecībās ar ārpus valsts dzīvojošajiem. Pieņemts diasporas likums, uzsākti jauni remigrācijas atbalsta pasākumi, turklāt arvien aktīvāku lomu saiknes uzturēšanā ar diasporu uzņemas privātais un nevalstiskais sektors. Pārmaiņas skaidri apliecina Latvijas sabiedrības un valsts augošo izpratni par diasporu kā nozīmīgu Latvijas tautas daļu. Mainījusies arī pati diaspora, ārvalstīs izaugot jaunai latviešu paaudzei un vienlaikus arvien vairāk cilvēkiem atgriežoties mājās vai izvēloties pārrobežu dzīvesveidu.

Pētījumi liecina, ka arī tie, kas nolēmuši neatgriezties, tostarp zinātnieki, uzņēmēji un augsta līmeņa profesionāļi, labprāt dažādos veidos palīdzētu Latvijas attīstībā. Tomēr diasporas sadarbības un iesaistīšanās iespējas joprojām ir neskaidras. Tie ir tikai daži no jautājumiem, kam pievērsīsimies diskusijā.

Dalībniekiem būs iespēja uzdot jautājumus pētniekiem un interaktīvā veidā dalīties ar savu skatījumu un viedokli par diasporai aktuāliem jautājumiem.

Programma

18:00Aivars Groza, speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos – Ievadvārdi
18:10Mihails Hazans, Inta Mieriņa, Rita Kaša – Latvijas emigrantu kopienas: vēsture, viedokļi, virzība.
Ieskats jaunākajās pētījumu atziņās un Springer izdevniecības tikko publicētajā grāmatā «The emigrant communities of Latvia: national identity, transnational belonging and diaspora politics»
Baiba Bela – Portretintervijas: «Diasporas ieguldījums Latvijā»
19:00Diskusija – Jaunā simtgade: jauns sākums diasporas attiecībām ar Latviju?
Diskusiju vada: Ieva Reine.
Diskusanti: Arnis Kākulis, Aivars Groza, Kristaps Grasis, Marianna Auliciema, Kristaps Loze, publikas pārstāvji
20:00Noslēgums + tēja un maizītes

Organizatori

Pasākumu organizē Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūts projekta «Labklājības un sociālās integrācijas izpēte likvīdās migrācijas kontekstā: longitudinālā pieeja» ietvaros ar Latvijas Zinātnes padomes finansiālu atbalstu, grants Nr. LZP-2018/1-0042, sadarbībā ar Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centru un Stockholm School of Economics in Riga.

Šis ir publisks pasākums, un tā norise var tikt atspoguļota plašsaziņas līdzekļos un sociālajos tīklos, fiksējot arī Jūsu dalību šajā pasākumā. Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana sabiedrības informēšanas mērķim atbilstoši Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta e apakšpunktam.

Līdzīgi

Uz priekšu
Atpakaļ